Úspěchy žáků naší školy

2023/2024

Soutěž Ty to zvládneš 2024, 1. ročník
krajské kolo 
žáci 7. ročníku 1. místo, soutěž pořádal 
Hasičský záchranný sbor Karlovarského kraje

Našich 10 žáků 7. ročníku se pod vedením svého učitele Mgr. Jakuba Keluce zapojili do 1. ročníku soutěže Ty to zvládneš 2024, kterou pořádal Hasičský záchranný sbor Karlovarského kraje. Úspěšně prošli školním a okresním kolem a 4 žáci (mohlo vyjet pouze čtyřčlenné družstvo) se 22. 5. 2024 zúčastnili krajského kola. Naši sedmáci zabojovali, skončili na 1. místě a přivezli pro školu krásný pohár. Děkujeme 

Soutěž v Aj
okresní kolo 
žák 5. ročníku 1. místo, žákyně 4. ročníku 3. místo, postup do krajského kola

krajské kolo
žák 5. ročníku 1. místo, žákyně 4. ročníku bez umístění

Soutěž sportovní (AŠSK)
skupina okresního kola McDonald´s Cup
kategorie A - mladší žáci 1. - 3. třída, hřiště FK Ostrov 2. místo, postup do finále okresního kola kola
kategorie B - starší žáci 4. - 5. třída, hřiště FK Ostrov 4. místo

finále okresního kola McDonald´s Cup
kategorie A - mladší žáci 1. - 3. třída, hřiště FK Ostrov 2. místo, postup do krajského finále, Sokolov

krajské kolo McDonald´s Cup
kategorie A - mladší žáci 1. - 3. třída, hřiště FK Ostrov 2. místo

 

Úspěch žáků ZŠ Hroznětín ve školním roce 2022/2023

McDonald´s cup 15. 5. 2023 – krajské finále

Dne 15. 5. 2023 jsme s žáky naší školy pokračovali v úspěšném tažení napříč fotbalovou soutěží McDonald’s cup a 8 vybraných žáků z 1. až 3. třídy se tak po vydřených bojích účastnilo krajského finále nejlepších škol z našeho regionu, které se tentokrát konalo na hřišti FK Baník Sokolov. Do nejužšího kola se dostalo celkem 6 týmů, ZŠ Hroznětín, ZŠ Františkovy Lázně – Česká, ZŠ Jih Mariánské Lázně – Komenského, ZŠ Sokolov – Rokycanova, ZŠ Sokolov – Švabinského a ZŠ Ostrov – Májová. Na náš tým tak čekalo pět velmi náročných zápasů. Hrálo se opět 2 x 8 minut, každý s každým, v počtu hráčů 5 + 1. Věděli jsme, že 5 utkání, byť s přestávkami, je velkou náloží na organizmus dětí, přesto se kluci do každého vzájemného duelu zakousli s velkou chutí. Velmi mile mne překvapila reakce dětí, neboť ty věděly, že krajské kolo bude velmi náročné, složené z těch nejlepších hráčů, a přesto nikdo z nich neprojevil jakoukoli pokoru a strach ze soupeře. Ze všech pěti utkání jsme utrpěli pouze v počátku dvě prohry (1:2 a 2:4) a dále již kluci bez zaváhání válcovali své soupeře (2:0, 2:0 a 4:1). Tímto výkonem byli kluci odměněni skvělým druhým místem v tabulce. Porazili jsme jak obě sokolovské školy, tak i ZŠ Ostrov Májová. Naše mužstvo v zápasech vstřelilo celkem 11 branek (Jakub Skoupý 6, Jonáš Vrba 4 a Filip Nguyen 1) což byl druhý nejvyšší počet gólů v celé soutěži. Kromě vyhlášeného pořadí družstev byl také vyhlášen hráč, který vstřelil nejrychlejší branku utkání. Tím se v naší kategorii stal Jonáš Vrba, kterému se podařilo v utkání vstřelit branku již za 7 sekund. I když na republikovou soutěž v Uherském Hradišti postupuje pouze tým z 1. místa, myslím si, že naše kluky to příliš nemrzelo a 2. místo vnímají jako velkou výhru. Za svůj úžasný výkon obdrželi pro školu krásný pohár, diplom, stříbrné medaile a malý dárek od společnosti McDonald’ s. Výkon kluků vnímáme jako mimořádně obrovský úspěch pro naši školu, kde se ukázalo, že i tak malé školy jako je ta naše, mají šanci uspět i v takto velkých soutěžích a dokáží být ostatním více než rovnocenným soupeřem. (p. Habr)


Soutěž v Aj 20. 4. 2023 - krajské kolo

Ve čtvrtek 20. 4. 2023 se na 5. ZŠ Cheb konalo krajské kolo soutěže Angličtina nás baví. Zúčastnilo se jí celkem 16 dětí, za ZŠ Hroznětín nás reprezentovali dva šikovní žáci – Tereza Hrušková ze 4. třídy a David Vladař z 5. třídy. Oba dva již předtím zazářili v březnovém okresním kole a postoupili dál.
Terezka i David jsou v angličtině velmi nadaní, porotu potěšila jejich výslovnost a slovní zásoba. Své znalosti a úroveň ovládání tohoto cizího jazyka museli prokázat hlavně formou rozhovoru s porotci. Nejdřív se představili a povídali o sobě, pak si vylosovali téma, o kterém samostatně vyprávěli, během toho ještě pohotově odpovídali na spousty průběžných otázek. David porotu dokonce ohromil natolik, že ve své kategorii získal 1. místo!
Tímto oběma moc gratulujeme a děkujeme za úžasnou reprezentaci. (R. Hladká)