Akce

Úspěch žáků ZŠ Hroznětín ve školním roce 2022/2023

McDonald´s cup 15. 5. 2023 – krajské finále

Dne 15. 5. 2023 jsme s žáky naší školy pokračovali v úspěšném tažení napříč fotbalovou soutěží McDonald’s cup a 8 vybraných žáků z 1. až 3. třídy se tak po vydřených bojích účastnilo krajského finále nejlepších škol z našeho regionu, které se tentokrát konalo na hřišti FK Baník Sokolov. Do nejužšího kola se dostalo celkem 6 týmů, ZŠ Hroznětín, ZŠ Františkovy Lázně – Česká, ZŠ Jih Mariánské Lázně – Komenského, ZŠ Sokolov – Rokycanova, ZŠ Sokolov – Švabinského a ZŠ Ostrov – Májová. Na náš tým tak čekalo pět velmi náročných zápasů. Hrálo se opět 2 x 8 minut, každý s každým, v počtu hráčů 5 + 1. Věděli jsme, že 5 utkání, byť s přestávkami, je velkou náloží na organizmus dětí, přesto se kluci do každého vzájemného duelu zakousli s velkou chutí. Velmi mile mne překvapila reakce dětí, neboť ty věděly, že krajské kolo bude velmi náročné, složené z těch nejlepších hráčů, a přesto nikdo z nich neprojevil jakoukoli pokoru a strach ze soupeře. Ze všech pěti utkání jsme utrpěli pouze v počátku dvě prohry (1:2 a 2:4) a dále již kluci bez zaváhání válcovali své soupeře (2:0, 2:0 a 4:1). Tímto výkonem byli kluci odměněni skvělým druhým místem v tabulce. Porazili jsme jak obě sokolovské školy, tak i ZŠ Ostrov Májová. Naše mužstvo v zápasech vstřelilo celkem 11 branek (Jakub Skoupý 6, Jonáš Vrba 4 a Filip Nguyen 1) což byl druhý nejvyšší počet gólů v celé soutěži. Kromě vyhlášeného pořadí družstev byl také vyhlášen hráč, který vstřelil nejrychlejší branku utkání. Tím se v naší kategorii stal Jonáš Vrba, kterému se podařilo v utkání vstřelit branku již za 7 sekund. I když na republikovou soutěž v Uherském Hradišti postupuje pouze tým z 1. místa, myslím si, že naše kluky to příliš nemrzelo a 2. místo vnímají jako velkou výhru. Za svůj úžasný výkon obdrželi pro školu krásný pohár, diplom, stříbrné medaile a malý dárek od společnosti McDonald’ s. Výkon kluků vnímáme jako mimořádně obrovský úspěch pro naši školu, kde se ukázalo, že i tak malé školy jako je ta naše, mají šanci uspět i v takto velkých soutěžích a dokáží být ostatním více než rovnocenným soupeřem. (p. Habr)


Soutěž v Aj 20. 4. 2023 - krajské kolo

Ve čtvrtek 20. 4. 2023 se na 5. ZŠ Cheb konalo krajské kolo soutěže Angličtina nás baví. Zúčastnilo se jí celkem 16 dětí, za ZŠ Hroznětín nás reprezentovali dva šikovní žáci – Tereza Hrušková ze 4. třídy a David Vladař z 5. třídy. Oba dva již předtím zazářili v březnovém okresním kole a postoupili dál.
Terezka i David jsou v angličtině velmi nadaní, porotu potěšila jejich výslovnost a slovní zásoba. Své znalosti a úroveň ovládání tohoto cizího jazyka museli prokázat hlavně formou rozhovoru s porotci. Nejdřív se představili a povídali o sobě, pak si vylosovali téma, o kterém samostatně vyprávěli, během toho ještě pohotově odpovídali na spousty průběžných otázek. David porotu dokonce ohromil natolik, že ve své kategorii získal 1. místo!
Tímto oběma moc gratulujeme a děkujeme za úžasnou reprezentaci. (R. Hladká)

KVĚTEN

2. 5. 2023
Divadlo Letadlo "Průzkumníci v lese"

(žáci 1. až 4. ročníku, Městské společenské centrum)

3. 5. 2023
McDonald´s Cup, Ostrov    
(vybraní žáci)
 
Dne 3. 5. 2023 jsme se s dětmi účastnili soutěže v minifotbalu - McDonald´s Cup, která se uskutečnila na fotbalovém hřišti za pekárnou v Ostrově. Naše škola vyslala dva týmy z 1. stupně,  žáky z 1. – 3. třídy (kat. A) a ze 4. – 5. třídy (kat. B). Oba týmy hrály celkem 3 utkání, přičemž mladší děti hrály 2 x 8 minut a starší 2 x 10 minut. Našimi soupeři ve skupině byly děti z ostrovských škol – ZŠ Ostrov, Masarykova, ZŠ Ostrov Myslbekova a ZŠ Ostrov Májová. Herní systém byl pro soutěž nastaven tak, že dva nejlepší týmy ze skupiny postupují do finále okresního kola, které se uskuteční příští týden v úterý 9. 5. opět v Ostrově. Počasí nám tak jako minulý rok přálo a v areálu vládla dobrá nálada. Děti byly natěšené a nemohly se dočkat, až změří své síly se soupeřem, jehož žákovská základna je oproti naší škole značně rozsáhlá. Braly to osobně jako velkou výzvu. Bodování soutěže bylo stanoveno tak, že za výhru byly uděleny 3 body a za remízu 1 bod. Naši žáci 4. - 5. třídy sice nevyhráli žádné utkání a skončili čtvrtí, avšak výsledky zápasů (0:2, 0:2, a 2:3) v žádném případě neznamenaly drtivou převahu soupeře. Zápasy byly spíše o štěstí, a to se k nám v otočilo zády zejména ke konci poločasů. Přesto je nutné děti za výkon pochválit, nikomu z nich není co vytknout, byly to velmi pohledné a dravé souboje. Děti z mladší kategorie však své soupeře přehrály a kromě ZŠ Májová porazily jak ZŠ Myslbekova, tak i ZŠ Masarykova. Získaly proto celkem 6 bodů, tedy 1 bod za vedoucím týmem a skončily druhé. Je to velký úspěch pro naši školu, neboť nám dnes tato vítězství zaručila hladký postup do finále okresního kola, které se uskuteční opět v Ostrově příští týden. Děti jsou si velmi dobře vědomy, že pokračování soutěže již bude mnohem náročnější boj, přesto se na soupeření velmi těší a doufají, že školu budou opět úspěšně reprezentovat. (p. Habr)

4. 5. 2023
Preventivní pořad (Tik tok, rizika internetu)

(žáci 1. - 9. ročníku)

4. 5. 2023
Třídní schůzky III. třída 

(od 16. 00 hodin)

5. 5. 2023
Dopravní soutěž mladých cyklistů 

(vybraní žáci)

5. 5. 2023
Preventivní program Světlo Kadaň

(Úvodní blok - seznámení, žáci 5. ročníku) 

10. 5. 2023
Den proti rakovině    
(žáci . ročníku)

10. 5. 2023
Beseda v knihovně
     
(žáci 2. ročníku)

11. 5. 2023
Návštěva z Falkesteinu   

Dne 11. května 2023  jsme na naší škole ZŠ Hroznětín přivítali žáky přátelské školy z německého Falkensteinu.
Celý projektový den se žáci 7., 8., a 9., třídy stali průvodci a ve smíšených česko-německých týmech plnili různorodé úkoly, které na ně čekali v připravených učebnách v 1. patře školy. Počítačová učebna s využitím 3D brýlí byla přijata našimi návštěvníky s velkým ohlasem a stala se nejzajímavější  hrou pro všechny týmy. Podobný ohlas měla i laboratorní učebna. Zde si žáci k plnění úkolů vyzkoušely práci s mikroskopy a notebooky. Učebna hudebny se na tento den proměnila v minikino a pro splnění úkolů bylo nutné shlédnout část několika úseků z různých nejznámějších animovaných filmů, které se promítaly v anglickém jazyce. V učebně 7. a 8. třídy čekaly na žáky společenské hry – pexeso, domino, člověče nezlob se, dobble, puzzle i „ hra o poslední židli.“ Ta byla velmi kladně hodnocena. V tělocvičně si společně žáci  zahráli míčové hry, jako je vybíjená, fotbal, basketbal a poznali naše česká sportovní pravidla těchto her.
V době polední pauze si mohli žáci, v 1. patře, vyzkoušet jízdu terénních aut na dálkové ovládání. Poté následovala procházka do okolí a centra města.
Tento skvělý den i přes dopolední nepřízeň počasí, se velmi vydařil. Žáci obou škol si den skvěle užili, navázali nová přátelství a již nyní je v jednání podzimní návštěva našich žáků ve Falkensteinu.
(p. Rondevaldová)

12. 5. 2023
Preventivní program Světlo Kadaň

(Jdu si za svým, vliv našich rozhodnutí na budoucnost, žáci 9. ročníku)

15. 5. 2023
Pořad pro maminky ke Dni matek    
(žáci 1. a 2. ročníku, od 16. 00 hodin) 

Dne 15. 5. si žáci 1. a 2. ročníku připravili krátké pásmo básniček a písní pro své milované maminky a babičky ke Dni matek. Děti pro maminky vyrobily dárky a připravily slané pohoštění. Všem se vystoupení líbilo, děti byly odměňovány potleskem, úsměvem a občas i slzičkou dojetí či štěstí. Na závěr měly děti přichystané malé překvapení – v prostoru školního pozemku byly vystaveny výtvarné práce znázorňující jejich maminku, které se samy musely najít. Pro všechny to byla prima zábava. (p. Vaníčková, p. Růžičková)

15. 5. 2023
Beseda s Policií ČR
    
(žáci 3. ročníku - Zebra, žáci 4. ročníku - Ajax)

17. 5. 2023
Prodej pokojových květin a bylin 
Na školní zahradě se konal již tradiční prodej pokojových květin a léčivých bylin, které vypěstovali naši žáci a jejich učitelé z 1. stupně. (p. Ambrožová)

19. 5. 2023
Preventivní program Světlo Kadaň

(Zodpovídám sám za sebe aneb "Jaký si to udělám, takový to mám", žáci 8. ročníku)

24. 5. 2023
Počítače pro seniory - navazující kurz

(od 15. 30 - 17. 30 v počítačové učebně školy)

DUBEN

4. 4. 2023
Ekocentrum Ostrov

(žáci 1. a 2. ročníku)

S příchodem jara se  žáci 1. a 2. ročníku rozhodli navštívit Ekocentrum v Ostrově. V rámci prohlídky celého areálu jsme si mohli pohladit hady, agamy, pavouky, želvy, ježka a další. Ti odvážnější si mohli vzít zvířátka i do ruky.  Prohlídka byla komentovaná, a tudíž jsme získali řadu poznatků ze života tamních obyvatel.  Ti zvědavější se mohli ptát a uspokojit svou touhu po informacích. Návštěva se nám všem líbila a v brzké době hodláme do Ekocentra opět zavítat. (p. Vaníčková)

4. 4. 2023
Beseda v knihovně
     
(žáci 3. ročníku)

4. 4. 2023
Jarní tvoření    

(projektový den, žáci 4. ročníku, ve spolupráci s p. Hruškovou, naše  3. společná akce)

 5. 4. 2023
Zápis do 1. ročníku    

(od 14. 00 - 18. 00 hodin, plakátek v příloze)

6. 4. 2023
Velikonoční prázdniny   

11. 4. 2023
Testování ČŠI, 8. ročník   

12. 4. 2023
Počítače pro seniory - navazující kurz

(od 15. 00 - 17. 00 v počítačové učebně školy)

13. a 14. 4. 2023
Přijímací zkoušky na SŠ

13. 4. 2023
Beseda v knihovně
     
(žáci 4. ročníku)

14. 4. 2023
Světlo Kadaň - preventivní program

6. ročník - „Umím se rozhodnout a dohodnout!
7. ročník - „Sám se sebou v pohodě – sebeobraz, sebeideál, sebepojetí“

17. 4. 2023
Beseda v knihovně
     
(žáci 1. ročníku)

21. 4. 2023
Den Země „Obnovitelné zdroje“
  

Dne 21. 4. se žáci naší školy rozhodli přispět k zvelebení naší planety. Den Země jsme zahájili povídáním a filmem o obnovitelných zdrojích. Dále jsme se přesunuli do sběrného dvora, kde na nás už čekal pan místostarosta a povídal nám o tom, co je možné do sběrného dvora přinášet a za jakých podmínek. Po svačině nás čekal důležitý úkol - zmapovat místa se sběrnými nádobami v našem městě. Ve skupinách jsme vyrazili do jednotlivých částí Hroznětína a do mapy města zapisovali množství a druh jednotlivých kontejnerů. Tak jako každým rokem i letos jsme uklízeli okolí školy i další části města. Udivilo nás, kolik odpadků jsme našli především v okolí zahrádek u školy. Doufáme, že dnešní děti až vyrostou budou s odpadky zacházet s větším rozmyslem. (p. Neckářová)

25. 4. 2023
Svět záchranářů - Průkaz cyklisty     

(žáci 4. ročníku)

25. 4. 2023
AŠSK - minifotbal, sporotvní soutěž

Medaile a diplomy vezeme jen na obrázku - třeba příště. Konkurence byla poměrně veliká - 10 družstev rozdělených do 2 skupin. Sice jsme nedali žádný gól, ale měli jsme mnoho šancí, na šance (nevyužité) bychom možná i vyhráli. Všem účastníkům velmi děkuji za vzornou reprezentaci školy (bez vulgarismů, konfliktů se soupeřem, slušné chování na veřejnosti a v dopravních prostředcích). Speciální poděkování rodičům Radima Štětkáře (nechtěl se fotit), kteří klukům zajistili oběd - řízek gordon blue s bramborem a tatarkou + limonádu. (J.Nováček)

26. 4. 2023
Pedagogická rada
   

27. 4. 2023
Třídní schůzky   

16. 00 - 1. stupeň
16. 30 - 2. stupeň

28. 4. 2023
Projekt v odborné učebně - pro PN vyučující zrušeno
(žáci  naší školy + žáci ze ZŠ Jáchymov a Nová Role)                  

28. 4. 2023
Čarodějnické dopoledne (I. stupeň)   

Dne 28. 4. se u naší školy uskutečnilo čarodějnické dopoledne plné her a soutěží. Zúčastnil se celý první stupeň a přizvány byly i děti ze zdejší mateřské školy. V disciplínách, jako je hod míčkem, skákání v pytli, let na koštěti či srážení plechovek, se soutěžilo o medaili a sladkou odměnu. I přes nepřízeň počasí si všichni akci školy užili. Rádi bychom poděkovali žákům 2. stupně, kteří pomohli s přípravou jednotlivých úseků. (p. Růžičková)                  

                                                                  

 

 

 

 

 

 

 

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
zapis-2023.pdf 188.1 Kb