Akce

S účinností od 1. 11. 2022 se z důvodu navýšení cen energií mění i cena pronájmu tělocvičny. 
Nájem - všední den za hodinu 300,- Kč
Nájem - So, Ne, svátek za hodinu 400,- Kč

LISTOPAD

1. 11. 2022
Focení Vánoce 1. stupeň

2. 11. 2022
Světlo Kadaň - preventivní program
(žáci 7. ročníku - "Nebezpečné a navíc nelegální", nelegální drogy - účinky, riziko, mýty a fakta)
(žáci 9. ročníku - "Extrémně extrémní", extrémismus, rasismus, xenofobie, sekty)

2. 11. 2022
Inženýr Junior
(projekt SPŠ Ostrov, žáci 9. ročníku)

2. 11. 2022
Haloweenské tvoření
(žáci 4. ročníku)

Halloweenské tvoření, kterou  pro děti připravila ve středu 2.11.2022 maminka žákyně ze IV. třídy. Děti vyřezávaly dýně, pekly sušenky a hrály společně spoustu zajímavých her.  Akce se všem moc líbila a už se těšíme na vánoční tvoření. (p. D. Randová)

3. 11. 2022
Beseda v místní knihovně
(žáci 5. ročníku)

Žáci pátého ročníku chodí rádi do městské knihovny. Při posledním setkání s paní knihovnicí poznali knihy o učitelích. Při seznámení s knihou Jak se zbavit Mstivé Soni zjistili, že učitel nemusí být vždy ten, který dětem pomáhá, ale naopak oplácí dětem jejich nevhodné chování ještě horšími skutky. Při skupinové práci si děti procvičily vyhledávání hlavních postav, charakteristiku hlavní postavy, popis místa děje apod. A protože paní knihovnice takticky neprozradila rozuzlení zápletky v knize o podivném učiteli jménem O’Bluda, určitě se pár zvídavých dětí pro tuto knihu v knihovně brzy zastaví. (p. D. Neckářová)

3. 11. 2022
Hra na štěstí
(žáci 6. a 7. ročníku)

4. 11. 2022
Plavecký výcvik V. třída               
Odjezd: 7.45 od školy, plavání 8.15 – 9.40, poté zpět

7. 11. 2022
Mimořádné třídní schůzky v 7. ročníku

9. 11. 2022
Beseda s Policií ČR               
3. ročník "Zebra se za tebe nerozhlédne"
4. ročník - "Ajax"

Beseda s Policií ČR

Ve středu 9. listopadu měli žáci 3. a 4. ročníku besedu s paní policistkou na téma „Zebra se za tebe nerozhlédne“(III. třída)  a „Ajaxe“(IV. třída). Žáci si prohlédli policejní uniformu a zjistili, co všechno nosí u sebe při práci policista a na co kterou věc potřebuje. Následovalo téma snížená viditelnost a důležitost reflexních prvků obzvláště v tomto podzimním a zimním počasí. Žáci v jednotlivých ročnících obdrželi pracovní sešit zaměřený na dopravní výchovu, účastníky silničního provozu a základní bezpečnostní pravidla. V hodinách se budou k těmto tématům opakovaně vracet. (p. L. Kozohorská)

10. 11. 2022
Spaní ve škole
(žáci 3. ročníku)

Ze čtvrtka na pátek spali žáci ze III. třídy ve škole. Přišli všichni, což bylo úplně skvělé. Nejprve jsme si každý vyrobili lucerničku a upekli koláč a pizzu. Hráli jsme na schovávanou a stezku odvahy. Před usnutím nám paní učitelka pustila pohádku O pejskovi a kočičce a 2 příběhy Macha a Šebestové. Všichni se spokojeně zakuklili do spacáků a usnuli. Ráno nás po sbalení spacáku a hygieně čekala královská snídaně. Uklidili jsme třídu a začal další školní den. Všem se nám Podzimní světélkování moc líbilo.  Sepsáno z prací žáků 3.třídy.
(p. S. Ambrožová)

11. 11. 2022
Plavecký výcvik V. třída               
Odjezd: 7.45 od školy, plavání 8.15 – 9.40, poté zpět

11. 11. 2022
Beseda v místní knihovně
(žáci 1. ročníku)

14. 11. 2022
Lampionový průvod

(pro veřejnost, zahájení 16.30 hodin)

Dne 14. 11. 2022 se uskutečnil lampionový průvod, do kterého se zapojilo velké množství dětí i dospělých. Ještě než všichni vyrazili se zářivými lampiony, posilnili se u školy čajem a dobrotami, které připravili žáci se svými učiteli. Na výběr bylo plno slaných i sladkých pokrmů, například jablečný závin, linecké cukroví, muffiny, šneci z listového těsta, bábovky i jednohubky a chlebíčky s různými pomazánkami. Byla to vítaná změna oproti každoročnímu opékání buřtíků a bylo vidět, že si všichni pochutnali. Po občerstvení se dav vydal na cestu za doprovodu perfektních bubeníků, kterým ještě jednou děkujeme! Večer byl zakončen úchvatnou ohnivou show pod vedením milé paní Failové. Též děkujeme. (p. P. Růžičková)

17. 11. 2022
Státní svátek

18. 11. 2022
Ředitelské volno

21. 11. 2022
Pedagogická rada

22. 11. 2022
Třídní schůzky
16:30 - 1. stupeň
17:00 - 2. stupeň

23. 11. 2022   
"Den bez batohu"
(projekt Budujte hravou školu)

23. 11. 2022
Inženýr Junior
(projekt SPŠ Ostrov, žáci 8. ročníku, 12.00 - 15.30)
   

25. 11. 2022
Plavecký výcvik V. třída               
Odjezd: 7.45 od školy, plavání 8.15 – 9.40, poté zpět

25. 11. 2022
Zpívání u stromečku              
(od 16.30 ZŠ Hroznětín)

Jeden listopadový týden opět pracovali žáci 3.třídy v Centrech aktivit. Tento způsob práce žáky moc baví,  jde o práci v týmech.  Plnili úkoly z Čj, Aj, Mat, Prv a Pč. V brzké době se k této aktivitě zase vrátíme. Tř.uč. Sv. Ambrožová 

Žáci 3.třídy i v listopadu navštívili místní knihovnu. Tentokrát byla na programu kontrola přečtených knih od Miloše Macourka,  dále  práce s knihami, ve kterých vystupují žáci třetích tříd a plnění úkolů. (S. Ambrožová) 

ŘÍJEN

Školní pozemek přináší spoustu práce, ale i řadu radostí. Ve dvou sklenících pěstujeme salát, okurky, papriky a rajčata. Na záhoncích rostou další rajčata, cibule, jahody, fazolky, rybíz, angrešt, bylinky, jiřiny, slunečnice. Děti si mohou vyzkoušet jak vše zasadit, zalévat, starat se o záhonky i skleník a potom konečně sklízet smiley.(p. S. Ambrožová)

5. 10. 2022
Inženýr junior
(projekt SPŠ Ostrov, žáci 9. ročníku)

6. 10. 2022
Beseda v místní knihovně
(žáci 5. ročníku)

7. 10. 2022
Plavecký výcvik V. třída               
Odjezd: 7.45 od školy, plavání 8.15 – 9.40, poté zpět

7. 10. 2022
Cykloteam Ostrov - 1. ročník soutěže               
(přihlášení žáci 2. stupně)

Park Bike Ostrov pro školy 7. 10. 2022

„Pohyb u dětí je jistě zdravá věc, stále se mluví o tom, že dnešní generace vysedává u počítačů, že nedají mobil z ruky, že tloustne a mnoho pochval směrem k jejich případnému sportování slyšet nebývá. Proto touto akcí chceme podpořit ty, kteří tvrdí že to až tak hrozné není a nabídnout příležitost protáhnout se, zasoutěžit si a třeba i získat větší vazbu na svojí školu, protože jen jedna základka může onen cyklistický pohár získat a pak se celý rok těšit a chlubit, že "naše" škola i díky "mě" ten pohár vyhrála“

Filip Berger, Cykloteam Ostrov

Dne 7. 10. jsme se s dětmi účastnili cyklozávodu v Ostrově v areálu Zámeckého parku. Naše rozhodnutí zúčastnit se závodu mimo jiné evokovaly pozitivní vyhlídky na pěkné počasí, které je v tomto podzimním čase spíše vzácností. V ještě chladném ránu jsme s vybranými dětmi druhého stupně (6. až 8. třída) vyrazili po vlastní ose na kolech do Ostrova. Spolu s námi byly přihlášeny ještě další ostrovské školy a kategorie byly členěny dle věku a pohlaví. Děti měly možnost si několikrát projet trať, aby vyzkoušely její náročnost. Naše děti, přestože již měly v nohách dobrých šest kilometrů z domova, neváhaly a trať si několikrát projely, byť věděly, že je čeká ještě zpáteční cesta domů. Byla to velmi náročná trať, která měla různá převýšení, několik ostrých zatáček a těžký travnatý terén. Celkové pořadí bylo dle organizátorů velmi vyrovnané a několikrát bylo dle různých koeficientů přepočítáváno (počet věkových kategorií v jednom družstvu, pohlaví, pouštění po skupinách, různý počet okruhů, počet žáků přihlášených škol). Naše umístění bylo na třetím místě a při vyhlašování výsledků organizátoři nezapomněli vyzdvihnout naše děti za odvahu, bojovnost a sportovního ducha v souvislosti s cestováním na závody po vlastní ose. Za to se našim dětem dostalo velkého potlesku a každý závodník obdržel „fidorkovou“ medaili. Naše škola obdržela také za umístění pohár, který si velmi rádi vystavíme. V závěru bych chtěl také já vyjádřit obdiv našim mladým závodníkům zejména proto, že i přes únavu z cesty, ranní chlad, náročnou trať, obavy z velkého množství dětí, které byly členy profi cykloteamů, zajeli závod velmi dobře, někdy sice na pokraji sil, ale nikdo z nich tento velmi náročný závod nevzdal a celou trať projeli až do konce. (p. L. Habr)

11. 10. 2022
Návštěva partnerské školy Falkenstein

(přihlášení žáci 2. stupně)

Naše spřátelená škola se nachází v městečku Falkenstein v Německu, kam jsme se vydali v úterý 11. října. Vyrazili jsme v osm ráno se 30 žáky z druhého stupně a po hodině a půl poklidné jízdy jsme se setkali po tříleté pauze s vyučujícími i žáky této školy. K autobusu nás přišel přivítat pan ředitel Windisch a paní učitelka Hubená s ostatními žáky. Letošní rok jsme vezli do Německa dárky vyráběné žáky z naší školy převážně a ráda bych poděkovala všem, kteří se na nich podíleli. Práce na záložkách a pečení zajistili žáci z prvního stupně, mapu našeho města Hroznětín malovala devátá třída, tvorbu vlajky si vzala na starost Míša Nová a velmi si cením, že ji dotvářela i doma. Po předání dárků se všichni žáci rozdělili do osmi skupin a vyrazili po jednotlivých stanovištích. Cílem byla spolupráce mezi dětmi a dorozumívání se mezi sebou, což se, myslím si, podařilo. Žáci byli nuceni se domlouvat na týmech a řešení úloh, tam kde došly znalosti, pomohl překladač. Velmi chválím naše děti za snahu se dorozumět a opravdu vzornou reprezentaci naší školy. Žáci si vyzkoušeli lukostřelbu a bowling, zahráli si míčové hry, s mapou chodili po městě a navštívili místní ZOO. Krátce po čtvrté hodině jsme přijeli zpět do Hroznětína. Ráda bych touto cestou také poděkovala představitelům města Hroznětín za zaplacení nákladů na dopravu. (p. D. Šlapáková)

12. 10. 2022
Krajská knihovna Karlovy Vary (úniková hra)                   
(žáci 4. a 5. ročníku)

Dne 12. 10. se žáci 4. a 5. třídy vypravili na exkurzi do Krajské knihovny v Karlových Varech. Po důkladné prohlídce jednotlivých částí knihovny jsme se ocitli v uzamčené místnosti na únikové hře. Společnými silami jsme vyluštili záhadu obrazu věnovanému Pánu prstenů, vybrali jsme správné suroviny do dortu pro pejska a kočičku, objevili jsme skrytý hlavolam v příběhu Drákuly a vyřešili spoustu dalších hádanek. Tím jsme dokázali sestavit číselný kód, který jsme potřebovali k otevření zámku u skříňky, kde jsme našli hledaný klíč a mohli se tak dostat z uzavřené místnosti. Obě třídy si poprvé vyzkoušely spolupráci na únikové hře a celé dopoledne si v knihovně užily. (p. D. Neckářová)

12. 10. 2022
Víceboj (sportovně kulturní akce)
Společné setkávání škol v rámci ORP Ostrov

13. 10. 2022   
Projekt "72 hodin"   
Žáci 5. třídy se rozhodli pozvat do školy děti z MŠ, aby se blíže seznámily s prostředím školy, s učiteli i žáky naší školy. Připravili si pro ně a pro naše současné prvňáčky v tělocvičně na čtyřech stanovištích drobné soutěže. Každá z nich měla svého plyšového maskota, který dohlížel nad správností jednotlivých disciplín a odměnil všechny děti malou sladkostí. Nejšikovnějším dětem v každé soutěži pak žáci 5. třídy namalovali příslušné zvířátko na obličej. Příjemně strávené dopoledne jsme zakončili míčovou válkou mezi prvňáčky a dětmi z MŠ. (p. D. Neckářová)

Projektu 72 hodin se naše škola účastní již od roku 2017, a proto jsme ani letošní ročník nemohli vynechat. Cílem je zapojení mladých lidí a ukázat jim, že stačí málo, aby společně dokázali mnoho! Přesvědčit je, že jsou sami schopní změnit věci. V duchu tohoto hesla se zapojila opravdu celá škola. Rozhodli jsme se pokračovat v tradiční sbírce krmiva, steliva a hraček pro nemocná či zatoulaná zvířata v záchranné stanici Ostrovský Macík, z.s., kdy žáci naší školy mohli nosit vše potřebné již od poloviny září. Žáci 5. ročníku zorganizovali zábavné dopoledne pro děti z mateřské školy a našeho 1. ročníku. Druhý a třetí ročník pekly dobroty do Domova pokojného stáří a do Falkensteinu. Čtvrtý ročník zhotovil krásné záložky do knih. Žáci druhého stupně se podělili o sázení tří motýlích keřů, zastřihávání větví kolem naučné stezky k Židovskému hřbitovu a návštěvu Domova pokojného stáří, kam dívky z devátého ročníku donesly napečené dobroty, záložky a zazpívaly zde lidové písničky. Žáci sedmé třídy a děvčata ze šesté třídy pod vedením pana učitele Habra a Nováčka zasadili motýlí keře, které zkrášlují prostor před školou. Překvapením pro všechny zúčastněné byla kamenitá půda před školou, keře se ale podařilo bez komplikací dát na určená místa, jen bylo zapotřebí větší síly na vykopání jámy. Zkrášlení naučné stezky děvčaty z 8. a 9. ročníků s panem učitelem Habrem proběhlo podle plánu a bez velkých příprav. Naproti tomu děvčata z deváté třídy si sama vybrala pět lidových písniček do Domova pokojného stáří a po domluvě s paní učitelkou Adamovičovou o přestávkách cvičila zpěv na své vystoupení několik dní. Dívky spolu s klientkami Domova zazpívaly vybrané písničky. Dokonce přidávaly i písničku. Myslím, že děvčata zde kromě dárků předala i dobrou náladu, radost a rozptýlení. Děkuji všem, kteří se aktivně podíleli na tomto projektu – žákům i učitelům. (p. D. Šlapáková)

13. 10. 2022   
SUIT-UP den
(projekt Budujte hravou školu)     

Projekt Hrdá škola nás bude provázet celým rokem, kdy se budeme zapojovat bláznivými aktivitami. První akcí byl suit-up den, kdy žáci i učitelé přišli do školy v gala jako pravé dámy a praví gentlemani. Jsem ráda, že jsem viděla nejen krásné oblečení, ale i noblesní vystupování u některých žáků. Využili jsme příležitost a vyfotili jsme se všichni žáci a učitelé, když už nám to tak slušelo. (p. D. Šlapáková)

14. 10. 2022
Plavecký výcvik V. třída               
Odjezd: 7.45 od školy, plavání 8.15 – 9.40, poté zpět

17. 10. 2022
Beseda v místní knihovně
(žáci 3. ročníku)

18. 10. 2022
Světlo Kadaň - preventivní program
(žáci 7. ročníku - "Vím, co prožívám" - co jsou emoce, zvládání emocí)
(žáci 9. ročníku - "Zodpovídám sám za sebe, aneb, jaký si to udělám, takový to mám")

19. 10. 2022
Světlo Kadaň - preventivní program
(žáci 6. ročníku - "Legální, přesto nebezpečné" - legální drogy, účinky, rizika, mýty, fakta)
(žáci 8. ročníku - "Marihuana vládne světem, ale mě nedostane" - konopné drogy, účinky, mýty, rizika, fakta)

19. 10. 2022
Prodej bylinek ze školní zahrady a květin namnožených dětmi naší školy
(na školní zahradě - prostor za školou, v době 15.30 - 16.30 hodin)

PLAKÁTEK V PŘÍLOZE
Jedno podzimní odpoledne se na školní zahradě uskutečnil prodej nasušených bylinek, nasbíraných na školní zahradě a v okolí školy. Dále děti namnožily a prodávaly spousty vypěstovaných pokojových rostlin. Akce se velmi vydařila, zájem o bylinky nás potěšil. (p. D. Neckářová, p. S. Ambrožová)

20. 10. 2022
Podzimní setkání s rodiči a dětmi
(3. ročník)
Maminky, tety a žáci 3.třídy se sešli na společném Podzimním setkání. Nejprve všichni vyřešili křížovku, poté představili svou přinesenou dobrotu - z jablek či brambor. Následovaly soutěže s bramborou a posledním úkolem byl obrázek vytvořený pomocí tiskátek s brambor. Setkání se všem moc líbilo a těšíme se na Jarní setkání. (p. S. Ambrožová)

21. 10. 2022
Plavecký výcvik V. třída               
Odjezd: 7.45 od školy, plavání 8.15 – 9.40, poté zpět

Dne 21. října 2022 uskutečnila šestá třída spolu se svým třídním učitelem  zdařilý adaptačně - kultivační program v blízkém Sokolově. Prohlédla si klasicistní zámek a vydatně si kolektivně zasportovala v místním Jumparku. Program splnil svůj účel - třída i třídní učitel si vyzkoušeli, že i v jiném režimu než je ten striktně školní lze dodržet daná pravidla a přitom si vše náležitě užít. (p. J. Janouš)

24. 10. a 25. 10. 2022
Ředitelské volno

26. 10. a 27. 10. 2022
Podzimní prázdniny

28. 10. 2022
Státní svátek

 

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
pomahame-a-zkraslujeme-certifikat.pdf 2602.2 Kb
prodej-bylinek-plakat.docx 98.9 Kb